Cégeknek

Cégeknek szóló információk

Információ cégeknek, diákmunkával dolgoztatóknak.

Tagadhatatlanul számos előnye van a diákmunkának, a diákmunka szövetkezetekkel történő együttműködésnek. Természetesen itt nem csak a kiadás oldalát, hanem a humánpolitikai szempontból tekintett oldalát is figyelembe kell vagy legalábbis érdemes figyelembe venni.

Természetesen szót kell ejteni az esetleges hátrányokról de legalábbis a különbözőségekről a felnőtt, főállású vagy egyéb lízingelt munkaerőhöz képest. Hiszen más-más alkalmazott más bánásmódot, eltérő figyelmet kíván és eltérő a kiosztható munka milyensége, minőség és mennyisége. Így elkerülve azt a csapdát, hogy egyszer dolgoztatunk valamilyen konstrukcióban, majd esetleges kellemetlen tapasztalatok után soha többé, érdemes felkészülni az adott szituációkra; Miként egy interjúra is felkészül a hr-es kolléga.