Hátrányok PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator
2009. május 05. kedd, 19:14

Nos igen a hátrányokról viszonylag ritkán esik szó; Pedig erre is fel kell készülni, ill. számolni kell vele.

Mik is ezek a hátrányok.

Egyrészt természetesen rengetek kellemetlen meglepetés, új és esetleg kellemetlen élmény érhet, ha most kezdesz el először dolgozni. Erre fel kell készülni, hogy a munka az nem szórakozás, vagy legalábbis ritkán találkozik ez a kettő egyszerre.

Tehát készülj fel, hogy csak akkor ehetsz, ihatsz, mehetsz el a mosdóba, ha szünet van, vagy arra külön engedélyt kapsz. Természetesen ez nem egy fegyenctábor, de a munkahelyen azért megkövetelik a fegyelmet.

Eseténként előfordul, hogy a felnőttek, vagy felnötebbek, akik már régóta ott dolgoznak,  nem fogadnak be rögtön. Ilyenkor időt kell hagyni nekik és magadnak is, hogy kicsit összecsiszolódjon a csapat az új jövevénnyel.

És természetesen ne felejtsük el a legfontosabbat, hogy Te diák vagy, azaz az elsődleges dolgod, a Te munkád a tanulás. Így ha iskola  mellett dolgozol, akkor mindenképp lebegjen ott a szemed előtt, hogy bizony a munka miatt nem szabad elhanyagolni a tanulást. Ezért aztán ha dolgozol, akkor Neked mindkét helyen egyaránt helyt kell állnod, méghozzá derekasan, hogy ne érhessen kritika egyik helyen se. Így nagyon oda kell figyelni, hogyan osztod be az idődet és az energiádat.

Módosítás: ( 2009. május 06. szerda, 07:50 )