Előnyök PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Administrator
2009. május 05. kedd, 19:14

Nem is gondolnád, de számos előnye van annak, ha nem csak a diploma vagy az érettségi, vagyis a vég bizonyítvány után állsz neki először dolgozni ill. egész pontosan munkát keresni.

Bizony, mert először is munkát fogsz keresni. Lehet, hogy csak 1-2 hétig, de az is lehet, hogy több hónapig fogod keresgélni először azt amir igazán vágysz, majd ha ilyet nem találsz, akkor bizonyos idő után lentebb adod a mércét.

Szóval ha már az iskolás évek alatt, ha márkor nem is, de a nyári meló alatt mindenképp érdemes kipróbálnod magad valamilyen munkán. Megtanulod, hogy milyen viszonban kell lenni a kollégákkal a főnökkel vagy más cégek alkalmazottaival. Figyelj meg mindent, tartsd nyitva a szemed, hiszen egyszer majd Te leszel az a felnőtt akihez érkezik egy diák és megkérdezi, hogy jól csinája-e amit csinál!?

Itt most még ha nem is felelősség nélküld, de mindenképp kicsit szabadabban teheted meg az első szárnycsapásokat.

Hidd el megéri, hogy amikor elvégzed a sulit, akkor már ezekkel a tapasztalatokkal felvértezve állsz neki munkát keresni, esetleg pont annál a cégnél ahol már diákként is dolgoztál. Esetleg ez előn, jó pont is lehet egy felvételi elbeszélgetésen, hogy Te már ismered ott a viszonyokat, nem egy teljesen idegem embert kell, hogy betanítsanak.

Módosítás: ( 2009. május 06. szerda, 07:44 )